переклад: Ольга Барало

проект обкладинки: Януш Тицнер

 

МОЛИТВИ

за посередництвом

св. Терези від Дитяти Ісус

 

 

Молитва про благодать щораз глибшого

пізнання істин віри

 

Свята Терезо, озброєна щитом віри і любові, Ти вміла відбивати всі злі напади ворога. Коли ти була ще дитиною, то дивувала своїх вчителів rрунтовним знанням катехізису. Прошу Тебе, випроси нам благодать щораз глибшого пізнання, щораз палкішої любові істин нашої віри. Вирішую, що відтепер наймилішим для мене буде читання Святого Письма і катехізису. Випроси мені благодать витривалості у цьому рішенні. Амінь.

 

 

Молитва про благодать покірної довіри

 

Звертаюся до Тебе, дорога свята Терезо, і прошу, щоб ти навчила мене йти Твоєю малою дорогою. Випроси для мене благодать, щоб я добре зрозумів безмежну, повну милосердя любов Небесного Отця до малих душ, щоб я з дитячою довірою і простотою у всіх потребах звертався до Нього і як мала дитина з повним спокоєм Спочивав на Його руках. Амінь.

 

 

Молитва про дар досконалої любові

 

Господи Ісусе, Ти сказав: «Я прийшов, щоб вогонь принести на землю і як же прагну, щоб він уже розгорівся», просимо Тебе через заступництво святої Терези від Дитяти Ісус, розпали в нас таку саму любов, якою Вона любила Тебе, щоб ми за її прикладом були готові віддати навіть життя заради Тебе. Амінь.

 

 

Молитва про благодать

материнської опіки Марії

 

О свята Терезо від Дитяти Ісус, улюблена квітко Пресвятої Діви. Вона на світанку Твого життя посміхнулася до Тебе, а потім як найулюбленішу свою дитину ввела Тебе до свого Ордену і покрила своїми святими шатами, вчини, щоб і мені під час земного паломництва товаришувала материнська усмішка Марії, щоб я всім серцем любив Небесну Матір і якнайкраще її наслідував. Амінь.

 

 

Молитва про благодать

побожної участі у Святій Месі

 

О свята Терезо від Дитяти Ісус, ти так подобалася Богу, коли тихо і покірно слухала Святу Месу, єднаючись душею і серцем з Найсвятішою Жертвою Христа. Тоді Ти з великою побожністю думала про вівтар, про білий корпорал, який так сильно нагадував Тобі пелюшки і віфлеємські ясла.

У святій чаші Ти вшановувала Кров Спасителя. Ти прагнула, щоб як виноградне гроно, під толоком хреста віддати Спасителю кров Твого серця; Ти хотіла бути стертою і змеленою як пшеничне зерно, щоб стати живою Гостією, яку Ісус перемінить в себе і жертвує Отцю за спасіння світу.

О свята Терезо, випроси нам благодать, щоб ми через цю Пресвяту Жертву навчилися прославляти Бога і зрікатися себе. Амінь.

 

 

Молитва про благодать достойного

прийняття Святого Причастя

 

Моя люба наставниче, свята Терезо від Дитяти Ісус! Я часто в різних обставинах прошу про Твоє заступництво, а тепер, коли за мить маю прийняти до свого серця Ісуса-Живий Хліб, Який зійшов з неба, зараз особливо благаю Тебе, не залишай мене! Навчи мене приготуватися до Святого Причастя з такою вірою, з таким прагненням, а передусім з такою любов'ю, з якою Ти, o свята Терезо, готувалася прийняти Господа. Я знаю, що мені далеко до цього. Я знаю свою ницість, знаю свої гріхи. Проте, слухняний Твоєму заклику, не забуваю, що хоч я ніщо, та Ісус є всім, Він тільки чекає, щоб моє мале ніщо я занурив у Нього, і не думаючи про це ніщо, заглибив своє серце в те єдине все, яким є мій улюблений Ісус. Амінь.

 

 

Молитва про дар доброго життя

 

О свята Терезо від Дитяти Ісус, яка у своєму короткому житті була взірцем ангельської чистоти, великої любові й повного покладання на Божу волю, зараз, коли Ти радієш нагородою своїх чеснот, споглянь ласкаво на мене, який повністю покладається на Твою опіку. Візьми на себе мої турботи і заступайся за мене перед Непорочною Дівою Марією, якої Ти була вибраною квіткою, і яка на світанку Твого життя посміхнулася до Тебе.

Благай її за мене, бо вона має велику владу над Ісусовим Серцем, щоб вона випросила для мене допомогу, яка мені так потрібна. Випроси мені в Ісуса благодать, про яку я прошу, і благословення в моєму житті, щоб я завжди жив згідно з Божими Заповідями; бережи мене у час смерті і введи до щасливої вічності. Амінь.

 

 

Молитва в різних інтенціях

 

Добрий Отче, через Святу Терезу від Дитяти Ісус, Ти захотів нагадати світу про милосердну Любов і пробудити в нас дитячу довіру до Тебе. Дякуємо Тобі за те, що такою великою славою нагородив ту, яка все своє життя була Твоєю вірною дитиною, і що уділив їй чудову здібність протягування великої кількості душ, які будуть Тебе прославляти у вічності.

О свята Мала Терезо.., пам'ятай, що ти обіцяла чинити добро на землі; щедро спусти Твій дощ троянд на тих, хто до Тебе взиває, і випроси нам у Бога благодать (назвати інтенції, в яких молимося), чого за Твоїм заступництвом чекаємо від безмірної Божої доброти. Амінь.

 

 

Молитва священика

 

Я (…) священик, з покорою стаю навколішки перед Тобою. Моя свята покровителько, віддаю у твою опіку мої священицькі обов'язки. Ти найкраще цінувала благодать священства, хоч тобі і не було дарована стати священиком. Твоя побожність, про яку я дізнався з написаної Тобою «Історії однієї душі», вчить мене великої пошани до Євхаристії і Святого Письма. Дякую Тобі за це і гаряче прошу, щоб ця побожність увесь час в мені зростала з Твоєю допомогою.

Вдивляючись в Тебе, я з іще більшою любов'ю буду йти туди, куди мені скаже йти Христос. Прошу Тебе, підтримуй мене своїм заступництвом перед нашим Господом, а на ближніх, до яких я піду, спускай дощ Божих благодатей. Амінь.

 

 

Молитва матері, яка чекає дитину

 

Свята Тереза, я під своїм серцем ношу дитину. З тугою і деяким острахом чекаю на пологи. Я гаряче прагну, щоб всі мої близькі полюбили цю дитину так, як я. Учини, щоб дитя народилося здоровим, нехай воно все життя буде вірною Божою Дитиною, нехай ввійде до Небесного Царства, а також нехай допоможе іншим людям ввійти до Нього. Амінь.

 

 

Молитва батьків

 

Свята Терезо, ти так недовго могла смакувати любов своєї матері, яка померла, коли тобі було чотири роки. Проте у тебе був люблячий батько і люблячі Тебе рідні сестри. Завдяки ним ти отримала родинну любов. Ця любов була перш за все просвітлена гарячою Божою любов'ю. Ми як батьки хотіли б упоратися з усіма завданнями й обов'язками, які сьогодні стоять перед нами. Допоможи нам передати дітям і навчити Їх справжньої любові Бога, ближнього й одне одного. Амінь.

 

 

Молитва дітей

 

Люба свята Терезо, світлий прикладе і подруго дітей, особливо тих, які перший раз приступають до Святого Причастя. Я вибираю Тебе собі за мою сестричку і прошу Тебе, бережи мене і веди. Навчи мене добре жити і випроси мені благодать, щоб я сумлінно виконував свої обов'язки. Допоможи мені приготуватися до сповіді і Святого Причастя, навчи мене постійно дякувати за отримані благодаті. Дозволь мені наслідувати Твої чесноти і вбережи мене від падінь і від кожного гріха.

Випроси для мене у Бога любов до Церкви і Його слуг: Святішого Отця, єпископів і священиків, щоб я завжди був Їм слухняний.

Свята Терезонько, випроси мені таку любов до Дитяти Ісус і до Пресвятого Таїнства, яку мала Ти, випроси для мене прагнення якнайчастішоro прийняття Святого Причастя, щоб я колись міг осягнути вічне спасіння і прославляти Дитя Ісус навіки. Амінь.

 

 

Молитва про здоров'я

 

У цій молитві я звертаюся до Тебе, свята Терезо від Дитяти Ісус, щоб випросити благодать здоров’я. Так, я дуже прагну здоров'я, але також прагну виконання у мені Божої волі. Більше того, я не хочу бути комусь тягарем в моїх хворобах, і тому прошу Тебе про молитву перед Господом. Я глибоко вірю У Твою молитовну підтримку, за що тобі від усього серця дякую. Амінь.

 

 

Молитва людини похилого віку

 

Свята Терезо, люба моя заступнице. Я прожив на цьому світі багато років, багато разів чув про Тебе, особливо про обітницю, яку Ти дала всім людям, що коли підеш до неба, то зішлеш дощ Божих благодатей для тих, котрі через твоє заступництво будуть звертатися до Бога. Зараз, у моїй старості, коли я наближаюся до кінця мого земного шляху, покірно Тебе прошу, подай мені руку, зміцни мою віру і надію, а у хвилини сумніву і труднощів вчини, щоб я, зміцнений святими таїнствами, міг бути побачений Божим Милорсердям і введений рукою Марії до Його Царства. Амінь.

 

 

Молитва на посвячення троянд

святої Терези від Дитяти Ісус

 

С: Допомога наша в імені Господа.

В: Який сотворив небо і землю.

С: Господи, вислухай молитви наші.

В: І благання наші хай прийдуть до Тебе.

С: Господь з вами.

В: І з духом твоїм.

 

Молімося: Господи Ісусе Христе, ласкаво споглянь на ці троянди, які ми благословляємо на честь святої Терези від Дитяти Ісус, діви і Твоєї нареченої. Учини, щоб всі, хто смакують Їхній запах прибігли за ароматом Твоїх олій і за заступництвом Твоєї нареченої заслужили отримати здоров'я душі і тіла. Котрий живеш і царюєш на віки віків. Амінь.

 

 

МОЛИТВА  СВ.  ТЕРЕЗИ  З  ЛІЗЬЄ

  

Господи, подай мені ласку бути завжди під Твоїм проводом, завжди йти за Твоїми планами і досконало сповняти Твою святу волю. Подай, щоби у всьому, великому і малому, сьогодні і до кінця мого життя, могла чинити те, що від мене вимагається. Допоможи мені відповідати на найменше спонукання Твоєї ласки, щоби могла бути Твоїм гідним довіри інструментом. Нехай буде Твоя свята воля зараз і у вічності зі мною, у мені і через мене. Амінь.

 

МОЛИТВА    НА   ЧЕСТЬ

СВ.    ТЕРЕЗИ   ВІД  ДИТЯТКА   ІСУС

 

що  випрошує  ласку  її  заступництва

 

Небесний наш Отче! Ти хочеш, щоб св. Тереза від Дитятка Ісус пригадала світові Милосердну Любов, яка наповнює Твоє Серце, і синівське довір’я, яке треба мати до Тебе. Ми дякуємо тобі покірно, що Ти наповнив великою славою Терезу, Яка завжди була Твоєю вірною дитиною і дав їй чудову силу притягувати до Тебе щодня чимало людських душ, які вічно будуть Тебе хвалити.

Свята Терезо від Дитятка Ісус! Згадай свою обітницю «робити добро на землі», розсипай щедро свій трояндовий дощ на тих, які Тебе кличуть, і випрошуй у Бога ласки, яких ми очікуємо від Його безконечної доброти.

Господи, Ти, що Своїм Духом любові розпалив душу святої Терези від Дитятка Ісус, дай, щоб і ми також полюбили Тебе і дай нам привести й інших до Твоєї любові.

 

(300 днів відпусту раз на день)

 

 

 

МОЛИТВА  В   НАМІРЕННІ   МІСІЙ

 

Свята Терезо від Дитятка Ісус! Ти заслужила собі честь бути Патронкою католицьких Місій у цілому світі. Згадай про гаряче бажання, яке Ти виявила тут, на землі: «Поставити Хрест Христовий на всіх узбережжях і звіщати святу Євангелію аж до кінця віків». Благаємо Тебе, допомагай священикам, місіонерам і св. Церкві за Своєю обітницею!

 

(300 днів відпусту раз на день. Повний відпуст раз на місяць на звичайних умовах для тих, хто буде цю молитву проказувати щодня протягом місяця).

 

Свята Терезо від Дитятка Ісус, Патронко Місій, молися за нас!

 

(100 днів відпусту)

 

Молитва до Ангела-Охоронця  

 

Стороже душі моєї, Ти бо яснієш на Небесах як делікатний чистий вогник біля Престолу Бога вічного; Ти сходиш для мене на землю і розсвітлюєш мене блиском Своїм.  

Ангеле святий, Ти став братом моїм і утішителем. Ти знаєш мою неміч велику, тому провадь мене за руку. Бачу Тебе, сповненого чуйності, як забираєш каміння зо шляху мого. Закликай мене повсякчас споглядати тільки на Небо. Знай бо: що більше я малá й покірна, то ясніше сяє лик Твій. Ти, що бистріший од блискавиці, спіши часто до тих, що дорогі мені! Крилами Своїми осуши сльози їхні, співай їм про те, який благий Ісус, співай, що в терпінні мають приятелів. І тихо-тихенько прокажи їм ім’я моє.  

Прагну бо в цім житті короткім рятувати моїх братів грішних. О святий і прегарний Посланцю Краю Отчого, дай мені Свій вогонь святий! Нічого немає, що могло б стати даром жертвенним, тільки убогість, — занеси її Богові в Трійці Єдиному!  Амінь

 

 

МОЛИТВА   ЗА   ЗАСТУПНИЦТВОМ

блаженних   Людовика   та   Зелі   Мартен

 

Господи Боже, у блаженних Людовику та Зелі, батьках святої Терези, Ти дав нам приклад святості. Своїм бажанням стати святими у вірі і надії, вірності зв’язку й дотриманні Твоїх заповідей, вони надихають і нас слідувати за Тобою. Благоволи, Господи, дарувати нам благодать (назвати інтенції, в яких молимося), яку ми просимо за їхнім заступництвом, і дозволь їм бути зарахованими до грона Святих Твоєї Церкви, якщо така Твоя воля. Амінь.