Йоан ХХІІІ (1958-1963)

 

Папа Йоан XXIIIБудучи Апостольським Нунцієм у Парижі, кардинал Анжело Ронкаллі багаторазово відбував паломництво в Лізьє, як офіційно, так і інкогніто. Будучи Папою, він визнав на одній з аудієнцій, що був там разів з десять, а може й більше. У травні 1945 р. він написав до матері Агнеси: „Я часто споглядаю на мармурову фігуру Терези, яка знаходиться в особистій каплиці в нунціатурі; довіряю святій свої труднощі та зусилля заради примирення всіх, які характеризують мою місію в служінні Святій Церкві та Франції”.

Як Папа Йоан ХХІІІ говорив про св. Терезу багато разів. Існує навіть книга, яка показує його зв'язок з нашою святою, тобто яка порівнює терезіянську духовність із духовним життям Папи.

З-посеред багатьох папських текстів про св. Терезу наводимо його слова, сказані до Генерального Капітулу ОСD 29 квітня 1959 р.: „Візьміть вогонь, який вам передали ваші батьки, підтримуйте і бороніть його ревністю свого покликання. Вас освітлює з висоти найпрекрасніший приклад св. Терези від Дитяти Ісус, яку Наш Попередник Пій ХІ проголосив у 1927 р. Покровителькою Місій. Нехай вас неустанно надихає її великий місійний запал, який вона черпала з кармелітського ідеалу, віддаючись мовчазному спалюванню себе заради блага душ”.

Звертаючись до монахинь з проханням про молитву в намірі Собору, який скликував, Йоан ХХІІІ відмітив: „Від тих, що ведуть мовчазне затворницьке життя, Церква багато чого очікує. Вони, як Мойсей, тримають руки піднятими в молитві, усвідомлюючи, що така молитовна постава приводить до перемоги. Внесок монахинь-затворниць в апостольську діяльність Церкви є такий великий, що Пій ХІ обрав за покровительку місій не черницю, яка веде діяльне життя, але монахиню-затворницю, кармелітку св. Терезу від Дитяти Ісус”.